trende

Evden eve Nakliyat Ankara

09.01.2020
895
Evden eve Nakliyat Ankara

Ev taşıma işlemi oldukça zaman alan ve yorucu bir iştir. Günümüzde evden eve nakliyat oldukça rekabet gören bir pozisyona gelmiştir. Son derece hassas ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu işlem teknik beceri, donanım ve uzman kadrolarca yerine getirilmelidir. Böylece eşyaların zarar görmeden yeni yerlerine ulaşması sağlanır.  Bu sebeple nakliyat yapacak olan firma çok önemlidir. Gelişmiş olan bazı firmalar kendi çalışanlarına neler yapmaları gerektiği hakkında eğitim verirler. İyi bir nakliyat için iyi bir firma önemlidir.

Nakliyat firmaları eşyaları yeni evinize, istediğiniz odaya eşyalarınızı yerleştirir ve gerekli kurulumunu yaparlar. Canlı hayvanlarınız var ise bu ekstra fiyatlandırma yapılır. Evde klima sökme, duvar delme ve temizlik işlemlerini birçok firma yapmaz. Bu gibi durumların firma ile görüşülmesi gerekir.

Taşınmak için en ideal gün ne zamandır?

Nakliyat için sizin isteminiz dışında herhangi bir dudum yok ise hafta içi tavsiye edilir. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ideal bir tercih olabilir. Hafta sonu taşınma işleminin en yoğun yapıldığı günlerdir. Bu durumdan dolayı hafta içi taşınma işleminin yapılmasının daha uygun olduğu vurgulanmıştır.

Nakliyat firması için evinizin oda sayısı oldukça önemlidir. Bu bilginin nakliyat firması ile paylaşılması gerekir. Bu bilgi ile eşyalarınızın ne kadar yer kaplayacağını, nakliyat sırasında kullanılacak olan aracın büyüklüğünü, kaç kişilik bir ekibin olması gerektiğini ve yeterli paketleme malzemesinin alınacağını verdiğiniz bilgiler çerçevesinde tahmin edilir.

Nakliyat işinin maliyet boyutuna gelince; şehirlerarası ve şehir içi olarak incelemek daha doğru olacaktır. Her ikisinde de sarf edilen çalışmalar bire bir olsa da maliyet olarak farklılık göstermektedir. Şehirlerarası taşımacılıkta ek olarak yakıt gideri, işçilik ve paketleme malzemeleri büyük ölçüde yer tutar. Bu nedenle şehirlerarası taşımacılık maliyet olarak daha fazladır.

Nakliyat için önem arz eden konulardan biri ise sigortadır. Şehir içi nakliyatda sigortanın zorunluluğu yoktur. Fakat şehirlerarası nakliyat işleminde sigorta zorunludur. Böylece taşıma sırasında her türlü duruma karşı eşyalarınızda oluşabilecek zararlar karşılanır.  Sigorta firması oluşan zararı tespit eder ve zararınızı karşılar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin YILMAZ
Hüseyin YILMAZ
Merhaba. Alperen Nakliyat Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Nakliyat Teklifi İcin Arayınız