trende

Doğru Nakliye Firması Seçimi

09.01.2020
974
Doğru Nakliye Firması Seçimi

1- Bütçe Yapın: Taşınma için ayırabileceğiniz bedeli belirleyin. Bunu yaparken taşınılacak nokta ile mevcut eviniz arasındaki mesafe, taşınma koşulları, oda sayısı, eşya yoğunluğu gibi unsurları dikkate alın ve gerçekçi olun.

2- Firma Araştırın: Bugün artık dünyaya açılan kapı parmaklarımızın ucunda. İnternet aracılığı ile yüzlerce firmaya ulaşabilmek mümkün. Hatta şu an bu makaleyi okumakta olduğunuz sayfadan dahi işinizi kolaylaştıracak nakliye firmalarına ulaşabilirsiniz. Size uygun seçenek sunabileceğinize inandığınız firmaların bir listesini yapın.

3- Yüz yüze Görüşmek Önemli: Seçtiğiniz nakliye firmalarını arayarak randevu talep edin. Öncelikli olarak telefonda şu sorulara yanıt arayabilirsiniz:

  • Nakliye lisansına sahip bir firma mı?
  • Sigorta yapıyorlar mı?
  • Fiyat politikasını neye göre belirliyorlar – (ekspertiz hizmetleri var mı yoksa fiyatı metre kareye ve eşya sayısına göre ezbere veriyorlar mı) – unutmayın! Ezbere verilen fiyat teklifleri taşınma gününde başka sorunları beraberinde getirir.
  • Kaç kişilik ekibe sahipler –  evinizi taşımak için kaç kişilik bir ekip görevlendirecekler? Bu detay bir hayli önem taşıyor, eksik ekip size hizmet vermek üzere gelen kişilere ekstra yük demektir. Sağlıklı bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirilmesi için iş gücünün eşit dağılımda olması önemlidir.
  • Nakliye şirketinin taşınmayı planladığınız tarihteki müsaitlik durumu.
  • Referansları – ki çoğu zaman referanslar küçük bir detay olarak kalırlar.
  • Görüşmenizin sonucunda sizde güven duygusu uyandırdılar mı?
  • Ödeme şekli.

4- Nakliye Firmasına karar verdikten sonra seçtiğiniz firma ile gün, ödeme, hizmet, sigorta ve ekip ile ilgili bilgileri netliğe kavuşturun.

5- Evden eve nakliye hizmeti alacaksanız dahi sizin de sorumlu olduğunuz noktalar olduğunu unutmayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin YILMAZ
Hüseyin YILMAZ
Merhaba. Alperen Nakliyat Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Nakliyat Teklifi İcin Arayınız